Pages Menu
Categories Menu
Jak zwiększyć swoje dochody
W jaki sposób zarobić więcej pieniędzy bez zwiększania liczby godzin pracy lub jej zmiany ? Prawie każda osoba zadaje sobie takie pytanie, tylko nie potrafi na nie odpowiedzieć. Postaramy się
Kursy specjalistyczne Kraków - analiza finansowa
Jednym z podstawowych elementów zapewniających każdemu przedsiębiorstwu efektywne działanie i perspektywy rozwoju jest właściwa analiza finansowa. Odpowiednio przeprowadzona
Coaching menedżerski - gdzie organizowane jest najbliższe szkolenie coaching Śląsk
Podnoszenie własnych kwalifikacji i kompetencji jest szczególnie ważne w przypadku osób piastujących kierownicze, menadżerskie stanowiska.
Najlepsza praca - najlepsza jakość
Dobry referat to bardzo ważna sprawa. Nieważne czy podstawówka czy też liceum każdy chce być najlepszy, najlepiej oceniony.

Zadana praca domowa to początek wielkiej batalii, nieraz
Szkolenia Wrocław: Excel w HR
Właściwie wykorzystanie dostępnych narzędzi i oprogramowania przez pracowników stanowi niezwykle istotny element wpływający na wydajność podejmowanych przez dział HR działań. Nawet najnowocześniejsze
Szkolenia dla menadżerów firm - szkolenia systemy zarządzania
Systemy zarządzania stanowią pojęcie obecne we współczesnym biznesie. Tradycyjne i potoczne rozumienie tego pojęcia ogranicza się do utożsamiania go z kadrą
Szkolenie profesjonalna obsługa klienta: Telefoniczna obsługa klienta
Profesjonalna obsługa klienta często postrzegana jest jako klucz do sukcesu prowadzenia działalności gospodarczej. Trudno nie zgodzić się z takim poglądem,

Posted by on sie 8, 2021 in Szkolenia |

Kurs operatora wózka widłowego

Kurs operatora wózka widłowego

Ambitni ludzie często twierdzą, że aby mieć dobrą pracę, potrzebne są dobrze zdana matura i studia. Oczywiście, jest to sposób na zapewnienie sobie wysokopłatnej pracy, jednak nie jest on jedyny. Zdanie egzaminu UDT, zdobycie uprawnień na prowadzenie wózka widłowego, jest praktycznie gwarancją zatrudnienia. Wózków widłowych potrzebują wszędzie: na magazynach, placach budowy, w tartakach, hurtowniach i wielu innych miejscach. Jednak aby zdać egzamin na wózki widłowe, trzeba nauczyć się jak prowadzić wózki podnośnikowe – najlepiej nada się do tego kurs operatora wózka widłowego.

Jak wygląda kurs na wózek widłowy?

Kurs, tak samo, jak egzamin, dzieli się na część teoretyczną i praktyczną. Wykłady dadzą kursantowi niezbędną wiedzę na temat bezpieczeństwa i higieny pracy, jak i samej budowy i obsługi wózka podnośnikowego. Z kolei druga część kursu pozwala nauczyć się obsługi wózka widłowego w praktyce. Zdobyte umiejętności pozwolą nie tylko na bezpieczne prowadzenie pojazdu w pracy, ale również znacznie ułatwią zdanie egzaminu UDT.

Co po ukończeniu kursu?

Samo ukończenie kursu operatora wózka widłowego nic nie znaczy, jeśli nie zda się egzaminu Urzędu Dozoru Technicznego. Tak jak w przypadku klasycznego prawo jazdy, dzieli się on na:

  • egzamin teoretyczny,
  • egzamin praktyczny.

Jednak obie te części są znacznie łatwiejsze niż na egzaminie na prawo jazdy kategorii B. W jego pierwszej części wystarczy odpowiedzieć poprawnie na trzy z pięciu pytań ogólnych i szczegółowych. Z kolei egzamin praktyczny to godzina poświęcona na sprawdzenie podstawowych umiejętności obsługi wózka podnośnikowego, z zachowaniem płynności i bezpieczeństwa.

Czy kurs na wózek podnośnikowy jest koniecznością?

Teoretycznie nie jest on wymagany do zdania egzaminu, jednak praktyka pokazuje, że prawie nikt nie zdobył uprawnień na prowadzenie wózka widłowego bez ukończenia takiego kursu chociaż raz w życiu. Zbytnia pewność siebie i brak przygotowania potrafią skutkować nawet wypadkiem – nie tylko w czasie egzaminu UDT, ale również podczas przyszłej pracy. Poza tym ukończenie kursu i zdanie egzaminu, równa się zdobyciu świadectwa kwalifikacyjnego, które na pewno będzie pozytywnie postrzegane przez wszystkich pracodawców i pozwoli na zdobycie atrakcyjniejszej pracy.

Cena i forma kursu

Kurs na operatora wózka podnośnikowego jest stosunkowo tani – kosztuje kilkaset złotych. Może on być przeprowadzony zarówno w klasycznej, dwuetapowej wersji, jak i obejmować wyłącznie wykłady teoretyczne, oszczędzając czas i pieniądze doświadczonych kierowców, którzy muszą odnowić swoje uprawnienia. Wykłady mogą przyjmować nie tylko formę stacjonarną, ale również być prowadzone przez wideokonferencję. Możliwa jest też opcja zdalnego samokształcenia z udostępnionych materiałów szkoleniowych. Egzamin na wózki widłowe to szybki i tani sposób na lepszą pracę oraz wyższe zarobki.

 

Sprawdź oferty pracy: https://asmo-solutions.pl/kat_oferty/transport-i-logistyka/operator-sztaplarki-wozka-widlowego/