Szkolenia

Szukamy mieszkania na zakup pod wynajem studencki

Inwestycja w zakup mieszkania pod wynajem studencki to doskonały sposób na zabezpieczenie swojej finansowej przyszłości Kupując lokum nawet przy pomocy zewnętrznego finansowania, po określonym czasie przychód z wynajmu takiego mieszkania jest dla nas czystym zyskiem. Dlatego, jeśli decydujemy się na kupno nieruchomości z myślą o jej dalszym najmie studentom, warto dobrze ją przemyśleć pod wieloma względami. Dziś podpowiemy, na jakie elementy związane z lokalizacją czy wyposażeniem mieszkania pod studencki wynajem warto zwrócić uwagę, aby taka inwestycja przynosiła oczekiwane korzyści finansowe.

Wybór lokalizacji

Jednym z najważniejszych aspektów, który należy wziąć pod uwagę, szukając odpowiedniego lokum pod przyszły wynajem studentom, jest lokalizacja. W miejscowościach, w których funkcjonują uczelnie, istnieje bowiem duża konkurencja na rynku nieruchomości pod wynajem, zatem jeśli zależy nam na tym, aby nasza oferta była atrakcyjna, warto nabyć mieszkanie w pobliżu placówek edukacyjnych. Studenci bowiem najchętniej wynajmują mieszkania, które znajdują się przy uczelni, dzięki czemu będą mieli blisko na zajęcia bez konieczności korzystania z komunikacji miejskiej. Niestety nie zawsze istnieje taka możliwość i trzeba wówczas szukać nieruchomości nieco dalej. W takiej sytuacji bierzmy pod uwagę w pierwszej kolejności te dzielnice, które są dobrze skomunikowane z pozostałą częścią miasta, a w szczególności z lokalizacjami uczelni.

Biorąc pod uwagę kryterium lokalizacji, warto również szukać nieruchomości znajdujących się na osiedlach, na których funkcjonują sklepy, apteki, kluby fitness czy puby. Takie elementy infrastruktury z pewnością będą atrakcyjnym wyróżnikiem, który przyciągnie uwagę potencjalnych najemców.

Rozkład mieszkania

Kolejnym aspektem, który trzeba przemyśleć, zanim zaczniemy przeglądać oferty nieruchomości, jest kwestia wielkości i rozkładu mieszkania. Możemy bowiem zdecydować się na zakup kawalerki lub mieszkania kilkupokojowego. Wszystko zależy od tego, czy chcemy wynajmować całe mieszkanie jednej osobie lub parze czy może wynajmować poszczególne pokoje. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, związane przede wszystkim z ilością formalności czy płynnością przychodu, więc wybór rozkładu mieszkania powinien być poprzedzony dokładną analizą naszych oczekiwań i możliwości.

Szukasz mieszkania pod wynajem? Polecamy: pośrednik nieruchomości Warszawa

Standard mieszkania

Następną kwestią, którą powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze mieszkania pod wynajem studencki jest jego standard. Choć przyjęło się, że studenci zwykle szukają tanich, budżetowych mieszkań, co oczywiście często wiąże się z niskim standardem, to jednak w rzeczywistości większość z nich pragnie spędzić studenckie miesiące w lokum, które odpowiada ich potrzebom oraz spełnia przynajmniej minimalne wymagania związane z estetyką.

Warto więc zadbać o to, aby takie mieszkanie było jasne, ciepłe i stosunkowo ciche. Jeśli natomiast chodzi o wyposażenie, to odpowiedni standard, który może odpowiadać studentom, zapewnimy poprzez wyposażenie mieszkania w takie sprzęty jak TV, zmywarka, czajnik bezprzewodowy, kuchenka z piekarnikiem, pralka, odkurzacz. Warto również mieszkanie umeblować. W każdym pokoju powinno być łóżko lub kanapa do spania, szafa, stolik lub biurko i wygodne krzesło. Aby dodać mieszkaniu przytulności, warto pomalować ściany w przyjemne dla oka kolory oraz udekorować pomieszczenia obrazkami lub ozdobnymi lampkami.

Dobrze przemyślany zakup nieruchomości pod wynajem studencki będzie procentował w postaci ciągłości najmu i zawsze zadowolonych najemców.

Artykuł przygotowany we współpracy z serwisem Dawkawiedzy.pl